اطلاعیه فروشگاه

توجـه : بعد از پایان مراحل خرید حتما روی گزینه تکمیل خرید کلیک کنید تا خریدتون با موفقیت انجام شود. در صورت مشکل در دریافت لینک دانلود محصول مورد نظرتون به قسمت پیگیری سفارش بالای سایت مراجعه کرده و با وارد کردن ایمیلتون لینک دانلود را دریافت کنید باز هم در صورت بروز هرگونه مشکل در روند خرید از طریق بخش پشتیبانی و یا به صورت مستقیم از طریق ایمیل nikofileir@yahoo.com مشکل خود را گزارش دهید تا در کوتاه ترین زمان به آن رسیدگی کنیم.

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 1 - 54 صفحه

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 1 - 54 صفحه

آموزش فتوشاپ قسمت 1

به صورت متنی در قالب یک فایل ورد

با کمترین قیمت

 

 

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* 

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه:54

چکیده :

تعيير دادن ابعاد تصوير

در فتوشاپ بسادگي مي‌توان ابعاد يك تصوير يا هر يك از اجسام داخل آن را تغيير داد براي انجام اين كار دو روش وجود دارد: تغيير دادن Image(تصوير) و تغيير دادن اندازه Canvas(بوم). اگر ابعاد تصوير را تغيير دهيد خود تصوير بزرگتر يا كوچكتر مي‌شود اما اگر اندازه بوم را تغيير دهيد كاغذي كه تصوير روي آن قرار دارد بزرگتر يا كوچكتر مي‌شود و خود تصوير بدون تغيير باقي مي‌ماند. شما در صورتي بايد ابعاد بوم زير تصوير را بزرگتر كنيد كه بخواهيد در اطراف تصوير فضاي عمل بيشتري داشته باشيد و در ضمن نخواهيد خود تصوير را كوچكتر كنيد.

تغير دادن ابعاد تصوير

براي تغيير دادن ابعاد يك تصوير Image بايد از منوي Image دستور Image size (اندازه تصوير) را اجرا كنيد پنجرهsize Image ظاهر مي‌شود. در بالاي پنجره در ناحيه Pixel Dimensions (ابعاد بر حسب پيكسل) پهنا (Width) و ارتفاع (Height) تصوير بر حسب پيكسل يا درصد نشان داده مي‌شود. علاوه بر اين در ناحيه Print size (اندازه چاپي) شما مي‌توانيد پهنا، ارتفاع و دقت (Resolution) تصوير را بر حسب پيكسل، اينچ، سانتيمتر، نقطه يا تعداد ستون تعيين كنيد. علاوه بر اين مي‌توان اين ابعاد را بصورت درصدي هم تعيين كرد.

هنگامي كه براي اولين مرتبه پنجره size Image را باز مي‌كنيد اگر در ناحيه Pixel Dimensionپهنا و ارتفاع را بر حسب درصد ((Percent تعين كرده باشيد اين دو برابر 100 درصد خواهند بود. براي بزرگ يا كوچك كردن تصوير ساده‌ترين روش آن است كه ابتدا مطمئن شويد كه در پايين اين پنجره گزينه Constrain proportions (تناسب حفظ شود) فعال است و سپس به سادگي درصد جديد پهنا يا ارتفاع را در مستطيل مقابل آن تايپ كرده و دكمه ok را كليك كنيد. اگر قبل از كليك كردن دكمه ok دقت كنيد متوجه مي‌شويد كه به محض تغيير دادن يكي از اندازه‌هاي پهنا يا ارتفاع اعداد ديگر اين پنجره نيز تغيير مي‌كنند تا درصدهاي جديد بزرگ يا كوچك شدن تصوير را منعكس كنند.

براي مشاهده اينكه چگونه تغيير يافتن ابعاد يك تصوير روي حجم فايل و ابعاد تصوير چاپ شده در پرينتر تأثير مي‌گذارد مجدداً پنجرهsize Image را باز كنيد. در بالاي اين پنجره حجم فايل جديد نشان داده مي‌شود.

 

تغيير دادن ابعاد بوم

اگر ابعاد بوم را بزرگتر كنيد فضاي كاري بيشتري به دور تصوير بوجود مي‌آيد و كار بر روي تصوير ساده‌تر مي‌شود اما اندازه خود تصوير تغييري نمي‌كند از طرف ديگر اگر ابعاد بوم را كوچكتر كنيد مانند آن است كه ابزار Crop(قاب برش) را بكار گرفته و از دور تا دور تصوير قسمتهايي را قيچش كرده باشيد. البته ما كوچكتر كردن ابعاد بوم از اندازه تصوير را به هيچوجه توصيه نمي‌كنيم زيرا ممكن است بطور ناخواسته نه بخشي از تصوير نيز طي اين كار حذف شود و ديگر نتوانيد آن را بازگردانيد براي تغيير دادن ابعاد بوم از منوي Image دستور Canvas size را انتخاب كنيد. پنجره Canvas size باز مي‌شود در اين پنجره براي پهنا (Width) و ارتفاع (Height) مقادير جديدي را وارد كنيد. شما مي‌توانيد هر واحد اندازه‌گيري دلخواهي را براي تعيين اين مقادير انتخاب كنيد. فتوشاپ با وارد شدن اندازه‌هاي جديد حجم جديد فايل را نيز محاسبه كرده و در بالاي ناحيه New size نمايش مي‌دهد. از طرف ديگر چنانچه ابعاد بوم را بزرگتر كنيد قسمت اضافه شده به بوم با رنگ Bacjground (زمينه) ظاهر مي‌شود.

در پايين پنجره Canvas size يك پارامتر Anchor (لنگر) وجود دارد كه نشان مي‌دهد كه تصوير بايد در كدام قسمت از بوم جديد قرار گيرد. شما مي‌توانيد در هر يك از خانه‌هاي خالي اين نماد كليك كنيد تا تصوير به‌ آنجا منتقل شود. فلشهاي دور تا دور تصوير نشان دهنده آن هستند كه قسمتهاي خالي بوم چگونه دور تا دور تصوير را فرا مي‌گيرند. در شكل نتيجه قرار دادن تصوير در گوشه بالايي سمت چپ بوم ديده مي‌شود. همانطور كه مشاهده مي‌كنيد اندازه تصوير تغيير نكرده بلكه فقط بوم بزرگتر شده و در ضمن تصوير به گوشه بالايي- سمت چپ بوم منتقل شده است.

 

تغيير دادن ابعاد يك جسم انتخاب شده

شما مي‌توانيد يك جسم انتخاب شده را نيز بزرگتر يا كوچكتر كنيد. براي انجام اين كار ابتدا يك جسم يا يك قسمت از يك تصوير كه بايد ابعاد آن تعيير كند را انتخاب كنيد ( مي‌توانيد براي انجام اين كار از هر يك از ابزارهاي انتخاب كه مايلند استفاده كنيد). پس از آنكه كادر انتخاب فعال شد از منوي Editدستور Transform (تبديل) و از منوي فرعي آن دستور Scale را انتخاب كنيد. به اين ترتيب يك كادر ديگر به دور جسم انتخاب شده شما كشيده مي‌شود كه شبيه به كادر ابزار Cropاست شما مي‌توانيد هر يك از گيره‌هاي چهار گوشه اين كادر را با ماوس گرفته و به جهت دلخواه بكشانيد. در حين كشاندن هر يك از اين گيره‌ها به اطراف بايد كليد shift را پايين نگه‌داريد تا تناسب تصوير حفظ شود و جسم بصورت نامتقارن بزرگ يا كوچك نشود. اگر روي گيره‌هاي وسط اضلاع كادر كليك كرده و دكمه ماوس را پايين نگه‌داشته و آن را جابجا كنيد جسم متناسب با حركت ماوس فقط در آن جهت كش آمده يا منقبض مي‌شود.

 

دوران

دلايل زيادي براي دوران دادن كل يك تصوير وجود دارند: اگر يك عكس را از طريق اسكنر اسكن كرده يا از طريق يك دوربين ديجيتال گرفته باشيد ممكن است اين عكس بصورت افقي اسكن شده يا در فايل ذخيره شده باشد. در اين حالت يك دوران 90 درجه باعث مي‌شود كه عكس به وضعيت درست درآيد. اين يك مورد متداول در كار با اسكنرها است زيرا اغلب اگر تصوير را بصورت افقي در آنها قرار دهيد سريعتر اسكن مي‌شوند.

 

Save و Lodeكردن تغييرات

دو دكمه ديگري كه در گوشه بالا سمت راست پنجره Variationsقرار دارند دكمه‌هاي Save و Loadهستند. دكمه Save مي‌تواند تغييراتي كه شما بوجود آورده‌ايد را ذخيره كرده و سپس آن را برروي هر تصوير ديگري كه مي‌خواهيد اجرا كند. اين شيوه براي مواردي خوب است كه تعدادي تصوير داشته باشيد و بخواهيد همه آنها را به يك ميزان مثلاً روشنتر كنيد مثلاً در حالتي كه با دوربين خود چندين عكس گرفته‌ايد و در همه آنها وضعيت هوا طوري بوده كه عكسها همگي تيره‌تر از حالت معمول ظاهر شده‌اند و يا در حالتي كه اسكنر شما همه عكسها را اندكي زردتر از حد معمول اسكن مي‌كند شما مي‌توانيد ابتدا يك عكس را با دستور Variationsبه آن حالتي كه مي‌خواهيد درآورده و سپس اين شيوه را Saveكرده و در نهايت هر تصوير ديگري كه باز مي‌كنيد را با Lode كردن شيوه قبلي به همان ترتيب اصلاح كنيد.

اگر روي دكمه Saveكليك كنيد يك پنجره Save As (ذخيره شود با نام...) معمولي باز شده و در آن از شما خواسته مي‌شود كه براي اين شيوه تغيير يك نام انتخاب كنيد. مثلاً شما مي‌توانيد نام شيوه‌اي كه بايد روي عكسهاي گرفته شده در يك روز مه‌آلود بايد اجرا شود را foggy day fix(تصيح اسكنر) بگذاريد. سپس تصاوير ديگر را باز كرده و در مورد هر يك از آنها ابتدا دستور Variations را اجرا كرده و سپس روي دكمه Lode كليك كنيد و در پنجره باز شده كه نام آن open است روي نام شيوه‌اي كه مي‌خواهيد احضار شود كليك كرده و در نهايت دكمه open اين پنجره را كليك كنيد.

و...

NikoFile


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت و دانلود

مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ps1_316934_5797.zip30.8k

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ آموزش فتوشاپ همه چیز درمورد فتوشاپ فقط و فقط با قیمت 1200 تومان آموزش کامل فتوشاپ به صورت متنی در قالب 10 فایل ورد آموزشی     لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*   فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:98     برای دانلود تکی هر فایل روی لینک های زیر کلیک کنید : مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 1 - 54 صفحه مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 2 - 5 صفحه مقاله آم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 10 - 6 صفحه

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 10 - 6 صفحه آموزش فتوشاپ قسمت 10 به صورت متنی در قالب یک فایل ورد با کمترین قیمت     لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*   فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:6   چکیده : پانل LAYER در ادامه مباحث قبلي مي خواهم شما را پانل layer که از مهمترين قسمت هاي موجود در نرم افزار مي باشد آشنا کنم اين پانل همانطور که از نامش پيداست مخصوص فعاليت با لايه ها مي باشد. ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 9 - 5 صفحه

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 9 - 5 صفحه آموزش فتوشاپ قسمت 9 به صورت متنی در قالب یک فایل ورد با کمترین قیمت   لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*   فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:5 چکیده :   در دروس قبل کار با جعبه ابزار را آموختيد در اين قسمت مي خواهيم شما را پانل آشنا کنيم. پانل ها پنجره هاي هستند که در آنها اطلاعات و همچنين فرمانهاي قرار دارد که مدام ما به آنها نياز داريم.  ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 8 - 4 صفحه

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 8 - 4 صفحه آموزش فتوشاپ قسمت 8 به صورت متنی در قالب یک فایل ورد با کمترین قیمت   لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*   فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:4 چکیده : در درس قبل با دو ابزار مهم آشنا شديد در اين قسمت با باقي مانده ابزار جعبه ابزار آشنا خواهيد شد . Notes tool : به كمك اين ابزار شما مي توانيد اطلاعاتي را در رابطه با آن تصويري كه كار مي كنيد و يا لايه ه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 7 - 5 صفحه

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 7 - 5 صفحه آموزش فتوشاپ قسمت 7 به صورت متنی در قالب یک فایل ورد با کمترین قیمت   لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*   فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:5 چکیده : در درس قبلي با تعدادي از ابزار آشنا شديد در اين قسمت با ديگر ابزار آشنا خواهيد شد . Type tool : به كمك اين ابزار مي توان در محيط نرم افزار بر روي تصوير يا صحنه هايي ايجاد مي كنيد كلماتي را بنويسيد . برا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 6 - 5 صفحه

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 6 - 5 صفحه آموزش فتوشاپ قسمت 6 به صورت متنی در قالب یک فایل ورد با کمترین قیمت   لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*   فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:5 چکیده : در درس قبلي با تعداد زيادي از ابزار موجود در Tool Box آشنا شديد در اين قسمت نيز با تعداد ديگر از ابزار آشنا خواهيد شد . Eraser : اين گزينه يك پاكن را در اختيار شما قرار مي دهد و. زماني كه اين گزينه را ف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 5 - 4 صفحه

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 5 - 4 صفحه آموزش فتوشاپ قسمت 5 به صورت متنی در قالب یک فایل ورد با کمترین قیمت   لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*   فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:4 چکیده : آموزش نوار ابزار در درس قبل شما با تعدادي از ابزارهاي كليدي و مهم آشنا شديد به علت اين كه ابزارها كه در درس قبل توضيح داده شد بسيار مهم و كليدي بودند در يك جلسه به صورت جامع به آنها پرداختيم در اين قسمت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 4 - 5 صفحه

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 4 - 5 صفحه آموزش فتوشاپ قسمت 4 به صورت متنی در قالب یک فایل ورد با کمترین قیمت   لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*   فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:5 چکیده : آشنايي و کاربا ابزار Tool box تا حالا شما با ايجاد کردن يک صحنه جديد باز کردن و چاپ کردن يک عکس لغو کردن عمليات ها Copy برداري و غيره....... به صورت کامل آشنا شديد در اين قسمت شما را با ابزار ويرايش يک ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 3 - 5 صفحه

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 3 - 5 صفحه آموزش فتوشاپ قسمت 3 به صورت متنی در قالب یک فایل ورد با کمترین قیمت   لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*   فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:5 چکیده : منوي Edit  اين منوي همانگونه که از نامش معلوم است مربوط به ويرايش مي باشد البته فرمان هاي داخل اين منو کمي خسته کننده مي باشد ولي جزء اصلي کار است و نمي شود آن را فاکتور گرفت. اولين فرمان داخل اي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 2 - 5 صفحه

دانلود مقاله آموزش فتوشاپ قسمت 2 - 5 صفحه آموزش فتوشاپ قسمت 2 به صورت متنی در قالب یک فایل ورد با کمترین قیمت   لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*   فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:5 چکیده : File info به كمك این گزینه می توانید اطلاعاتی را درباره فایل جاری (هم بدهید و هم بگیرید) درقسمت قبلی ما درباره گزینه Save for web گذرا مطالبی را گفتیم در این قسمت جامع تر و بیشتر به این مقوله خواهیم پر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

تبلیغات

فروشگاه نیکو فایل
حمايت از نیکو فایل

حمايت از اين موضوع